У більшості вантажних транспортних засобів встановлюються пневматичні гальмівні системи, які мають специфічну будову. Вони здатні працювати в умовах інтенсивного навантаження та тривалої їзди. Проте, в процесі функціонування цього виду гальм виділяється певний обсяг вологи, який осідає у вигляді конденсату на запчастинах та може призводити до появи проблем.
Уникнути негативних наслідків, спричинених цим явищем, допомагає вологоосушувач. Цей пристрій повністю поглинає зайву вологу та забезпечує стійку безперервну роботу пневматичної системи. Магазин Auto systems пропонує замовити ці запчастини для вантажних автомобілів на вигідних умовах. Гарантуємо недорогу ціну, високу якість товарів, великий асортимент вологовідділювачів з підігрівом та без нього та оперативну доставку в Україні.
Для чого потрібен осушувач повітря гальмівної системи?
Ця запчастина є невід’ємною складовою автомобільної пневматичної системи. Вона виконує важливу функцію, суть якої полягає в підтриманні нормального функціонування всіх складових. Це відбувається шляхом поглинання води з повітря, яке в процесі роботи нагрівається в компресорі. Осушувач повітря для вантажного автомобіля містить в собі спеціальний наповнювач, здатний вловлювати часточки вологи та затримувати її всередині механізму.
Цей, на перший погляд, простий процес не тільки дозволяє продовжити термін експлуатації пневматичної гальмівної системи, а ще й уникнути небезпечних ситуацій на дорозі. Адже, поступове накопичення вологи та домішків на стінках механізму може призвести навіть до відмови гальм. Саме тому у разі виходу за ладу деталі, потрібно знову купити вологовідділювач для вантажного авто відповідної моделі. Зробити це можна безпосередньо на сайті магазину.
Як влаштований вологоосушувач пневмосистеми?
Перш ніж обирати нову запчастину, варто розібратися з її будовою. Якщо ви новачок або ще не мали справу з заміною вологовідділювача, тоді враховуйте наступні складові:
- Корпус (циліндр). Це міцний каркас, який виготовляється з надійного сталевого матеріалу. Він захищає елементи, з яких складається осушувач гальмівної системи, від зовнішніх факторів та механічних пошкоджень.
- Гранули сорбенту. Вони складаються з речовин, які не становлять опору під час пропускання повітря та затримують вологу.
- Картридж. Цей елемент являє собою ємність, в якій зберігається гранульований сорбент.
Додатково варто виділити спеціальний кран розвантаження, клапан (у вологовідділювачі встановлено декілька видів), а також елементи для кріплення запчастини. Сорбент осушувача для повітря складається з різних видів гідрофільних матеріалів.
Як працює та для чого потрібен клапан вологовідділювача?
Це важлива деталь системи, яка призначена для виконання наступних функцій:
- розвантаження пневматичної гальмівної системи;
- зниження надмірного рівня тиску;
- відкриття клапану в головці компресора (це необхідно у випадках, коли є потреба у роботі деталі без навантаження).
Порушення в будь-якій з перерахованих функцій призводять до серйозних наслідків, зокрема до порушення функціонування компресора та в цілому пневматичної гальмівної системи.
Як працює осушувач пневмосистеми?
Основною функцією деталі є видалення вологи та домішок, які в ній знаходяться, щоб забезпечити нормальні умови роботи для пневмосистем. Результат досягається завдяки виконанню повного циклу дій. Спочатку в вологоосушувачі повітря відбувається переміщення нагрітих повітряних мас у ресивер. Це займає всього декілька хвилин. В процесі вони потрапляють у відсік, де знаходиться сорбент.
Саме він поглинає залишки вологи та часточок, що знаходяться в ній. Таким чином у вологовідділювачі відбувається осушування повітря. Важливо, що іноді осушувач повітря для пневмосистем потребує регенерації. Під час цього процесу потоки повітря через клапан йдуть в зворотному напрямку. Проходячи через фільтр, вони виносять накопичені частки олії та вологи вниз.
Важливо, що компресор в цей час функціонує в «холостому» режимі. Під час роботи в системі ще підтримується достатній рівень тиску і ця запчастина рухає повітря. Воно в подальшому скидається вологовідділювачем назовні. Коли тиск падає, клапан знову забезпечує компресору працювати у звичайному режимі.
На які види поділяється вологовідділювач для вантажівки?
В продажу представлені різні моделі запчастин (в тому числі без підігріву та з ним). Проте, основна класифікація передбачає поділ вологоосушувачів повітря для пневматичних гальмівних систем на декілька категорій в залежності від особливостей функціонування. До першої категорії відносять адсорбційні вологовідділювачі. Такі моделі складаються з міцного корпусу, клапанів (зворотного та запобіжного), регулятора тиску та нагрівального елементу.
В конструкції передбачений також кран осушувача. Проте, основою пристрою є патрон (спеціальний фільтр), в якому знаходяться гранули сорбенту. В другу категорію входять механічні вологоосушувачі, які мають компоненти для відділення масла та вологи.
Як правильно вибрати блок та кран вологовідділювача?
Це одне з частих питань серед наших клієнтів. Хтось вперше має справу з заміною, а хтось взагалі новачок і ще не дуже розбирається в особливостях запчастин. В обидвох випадках найкращим рішенням стане наш магазин автозапчастин. У нас представлений широкий вибір вологоосушувачів для повітря.
У разі вибору повноцінного пристрою для вантажної машини можна скористатися простими фільтрами на сайті. Якщо вас цікавить клапан осушувача повітря для вантажного авто або інші компоненти, тоді можете звернутися за консультацією до досвідчених консультантів магазину. Вони допоможуть підібрати повністю сумісну деталь.
Як запобігти появі корозії на вологовідділювачі?
Яким би не був міцним та надійним вологовідділювач, через певний час він втрачає ресурс. Цей період може суттєво скоротитися, якщо на запчастині з’являється корозія. Основною причиною появи є несвоєчасна заміна фільтру.
Осушувач втрачає свої властивості, тому вода починає активно осідати на стінках. Це призводить до пошкоджень і виникнення в цих місцях корозії. Щоб уникнути цих наслідків, потрібно регулярно слідкувати за станом деталі та за необхідності змінювати фільтр.